Zwroty

Ustawowo Klient ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Sklep ROOKIE z własnej woli wydłuża ten termin do 21 dni, tak więc termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 21 dni od dnia, w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie rzeczy.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Klient wysłał informację (np. drogą elektroniczną) dotyczącą chęci zwrotu produktów przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Towar nie może być zniszczony i wszystkie elementy składowe przesyłki muszą być zwrócone (okulary, etui).

3 proste kroki jak zwrócić produkt:

 1. Należy wydrukować formularz o odstąpieniu od umowy i go wypełnić. Formularz dostępny jest pod linkiem poniżej. Użycie naszego formularza nie jest konieczne aby dokonać zwrotu.
 2. Należy zabezpieczyć produkt przed wysłaniem, np. folią bąbelkową w taki sposób, żeby produkt nie przemieszczał się w kartoniku oraz żeby nie uległ zniszczeniu podczas transportu. W przypadku zwrotu okularów należy je zapakować dodatkowo w otrzymane etui. Klient odsyła zwracany produkt na swój koszt i ryzyko. Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia produktu w czasie przesyłki.
 3. Wypełniony formularz wraz z produktem i dowodem zakupu (paragon, rachunek) należy wysłać na adres:
  ROOKIE Tomasz Smorawiński
  ul. Obornicka 235 
  60-650 Poznań 
  z dopiskiem: ‘ROOKIE – Zwrot’.


Dla bezpieczeństwa, prosimy o wysyłanie paczek za potwierdzeniem odbioru lub korzystając z usług firmy kurierskiej.

Nie ma możliwości zwrotu produktu osobiście pod wskazanym adresem ani w siedzibie firmy.

Bardzo prosimy nie wysyłać do nas paczek ze zwrotem do paczkomatu nadawczego bez wcześniejszego potwierdzenia. Jest możliwe, że nie będziemy mogli odebrać paczki w wyznaczonym terminie 48h i paczka zostanie zwrócona do nadawcy.

Jeżeli wyżej wymienione warunki zostały spełnione (produkt jest kompletny i nie zniszczony), to zwrócimy pieniądze w terminie maksymalnie 14 dni od dnia odstąpienia konsumenta
od umowy (zazwyczaj robimy to dużo szybciej). Pieniądze zwracamy na konto bankowe podane w formularzu zwrotu.

Jeśli towar jest niekompletny lub został zniszczony w transporcie (np. został porysowany), to niestety nie będziemy mogli uznać zwrotu. Nie wolno też naklejać żadnej naklejki na przód soczewki zwracanych okularów. Może to spowodować odbarwienie soczewki i zwrot nie będzie uznawany. W takim przypadku odsyłamy produkt na koszt Klienta na adres wskazany w formularzu o odstąpieniu od umowy.

Klient odpowiada za zmniejszenie wartości Produktu wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.

Wzór formularza zwrotów

Kontakt

(0048) 607 325 101

kontakt@therookie.pl